Carlos Melo 

O mně

Mám PhD v oboru neurovědy, se specializaci v biochemii a buněčné biologii. Během posledního desetiletí se můj výzkum soustředil zejména na zvířecí a buněčné modely neurodegenerativních stavů, včetně Alzheimerovy choroby, ataxie a ischémie. Publikoval jsem několik článků v oblasti proteinové biochemie, buněčné biologie a neurobiologie a jsem spoluautor kapitoly v odborné monografii.

Zde v NTK pracuji jako vědecký konzultant pro neurovědu, biochemii a buněčnou biologii, která navrhuje a provádím konzultační a poradenské činnosti pro české a mezinárodní vědecké iniciativy a vyvíjím, realizuji a propaguji pokročilé služby pro studenty, výzkumníky a členy fakulty a projektuji a vyučuji kurzy vědeckého psaní a komunikace. Navíc jsem také výzkumným pracovníkem ve skupině pokročilých studií ve vědecké komunikaci pod dohledem Dr. Stephanie Krueger.

Kromě NTK pracuji také jako lektor vědeckého psaní a akademické angličtiny na Univerzitě Karlově a také jako externí vědecký konzultant, oborový překladatel, předmětový odborník, lékařský přispěvatel a editor se zaměřením na obsahovou analýzu, úpravu rukopisů a peer-review v odborných časopisech.

Kontakujte mě prosím pro sjednání konzultace, velmi rád vám pomohu.

Carlos zodpovídá za tyto kategorie:

Nástroje pro vědu a výzkum
Zdroje dle oboru
  • Biochemie
  • Cytologie
  • Neurověda

Profesní životopis

Můj životopis naleznete na LinkedIn.

Editor: Olga Martinová Poslední změna: 4.10. 2018 10:10