Služby NTK v době uzavření budovy

Většina budovy NTK zůstává uzavřená, ale pro vyzvedávání publikací a registrace byla upravena a otevřena Noční studovna (viz otevírací dobu). Vracet publikace je možné do biblioboxu před vchodem NTK 3 nebo zaslat poštou na adresu NTK.

Tým NTK je však připraven vám i nadále poskytovat veškeré dostupné online služby a podporovat vaše studium a práci. Jakékoliv vaše dotazy rádi zodpovíme na adrese info@techlib.cz, nebo na telefonním čísle 232 002 535 (Po - Pá, 9:00 - 17:00).

Přečtěte si níže, jak naše služby nyní fungují:

Chci se zaregistrovat do NTK / prodloužit si registraci

  • Od 12.4. otvíráme registrační pracoviště v Noční studovně (1.NP u vchodu NTK 3).
  • Pro vzdálený přístup k elektronickým informačním zdrojům můžete i nadále využít vzdálenou registraci.
  • Prodloužení registrace - informaci o tom, do kdy máte platnou registraci, najdete v záložce “Můj účet” po přihlášení na webu NTK. V případě propadnutí využijte jednu z výše uvedených možností.

Chci si vypůjčit publikaci z fondu NTK

  • Publikace je třeba si vyhledat a objednat přes katalog knihovny (klikněte na Požadavek).
  • Jakmile je připravíme k vyzvednutí, pošleme vám zprávu - SMS nebo e-mail (aktuálnost telefonního čísla a e-mailu si můžete ověřit v záložce “Můj účet” po přihlášení na webu NTK).
  • Objednané knihy si budete moci vyzvednout a vypůjčit na samoobslužném zařízení v Noční studovně (u vchodu NTK 3) každý den od 8:00 - 20:00.

Chci vrátit publikaci z fondu NTK

Publikace je možné vracet prostřednictvím biblioboxu před vchodem NTK 3 nebo je zaslat poštou na adresu knihovny. Pokud vrátíte publikace do biblioboxu, odečteme je z vašeho čtenářského konta následující pracovní den. V případě zaslání poštou budou odečteny ihned po doručení. Po dobu uzavření budovy budou však výpůjčky automaticky prodlužovány a nebudou účtovány žádné poplatky za pozdní vrácení.

Kde najdu elektronické knihy a časopisy?

Mám vypůjčenou publikaci z fondu NTK a brzy mi vyprší výpůjční lhůta: co s tím?

Nemusíte nic řešit, protože během uzavření budovy budou všechny výpůjčky automaticky prodlužovány. Načítání pokut je po dobu uzavření budovy pozastaveno.

Mám zarezervovanou publikaci z NTK: kdy a jak si ji mohu vyzvednout?

Ve chvíli, kdy pro vás bude publikace připravena, vám pošleme email nebo sms a můžete si ji vyzvednout a vypůjčit na samoobslužném zařízení v Noční studovně (Po-Pá, 8:00 – 20:00).
Pokud si rezervujete publikaci, která je již vypůjčená, počítejte s delší dobou vyřízení.

Chci si vypůjčit publikaci, objednat kopii článku nebo textu z fondu jiné knihovny: co mám dělat?

Vyřizování těchto služeb je sice v současné době omezeno, ale pokud vyplníte příslušný webový formulář, tak situaci prověříme a dáme vědět.

  • MVS - objednávání z knihoven z ČR
  • MMS - objednávání ze zahraničních knihoven

Můžete mi dodat kopii článku z tištěného časopisu nebo knihy NTK?

Vyřizování těchto služeb je sice v současné době omezeno, ale pokud vyplníte tento webový formulář, tak situaci prověříme a dáme vědět.

Hodila by se mi konzultace kvůli bakalářce, diplomce nebo projektu: je to možné?

Ano, je. Stačí vyplnit konzultační formulář a napsat, s čím byste potřebovali pomoci. Ozveme se vám a domluvíme se, jakým způsobem konzultace proběhne (telefonicky, emailem nebo přes videohovor).

Kromě konzultací jsou k dispozici i další online služby pro studenty i vyučující.

Sledujte aktuální nabídku našich otevřených webinářů.

Sledujte náš web a Facebook kanál.

 

 

Editor: Jana Orlová Poslední změna: 12.4. 2021 17:04