Online zdroje pro akademické psaní

Online podpora NTK v Češtině

Připravili jsme pro vás několik online návodů na to, co s vámi nejčastěji řešíme během konzultací - kromě vyhledávání tu najdete i tipy na hodnocení zdrojů nebo na citování.

Internetová jazyková příručka v Češtině

Ústav pro jazyk český Akademie věd spravuje tuto příručku vhodnou nejen pro psaní závěrečných prací; dozvíte se, jak psát, skloňovat nebo časovat jakékoliv slovo, s nímž si nevíte rady.

Purdue OWL

Kromě instrukcí pro odborné psaní v angličtině (a to i v konkrétních oborech, např. ve strojírenství) naleznete na webu rady pro psaní životopisů nebo tipy pro nerodilé mluvčí angličtiny.

Texas A&M University Writing Center

Návody pro odborné psaní v angličtině doplňují také informace a tipy pro přípravu prezentací. Najdete tu i užitečné rady pro kreativní psaní či hledání nových nápadů a plánování.

Excelsior OWL

Rady a tipy pro psaní v angličtině si můžete vyzkoušet v rámci prezentací v sekci Writing Refresher, která pomáhá odstranit nejčastější chyby v psané angličtině.

Manchester Academic Phrasebank

Databáze slov a slovních spojení, která jsou vhodná nebo často používaná ve vědeckém psaní - například pro úvod nebo popis metodologie, pro uvozování příkladů, návaznost odstavců nebo odkazování na zdroje.

 

 

 

 

Původní autor: Skoruša David, Strych Filip

Editor: Olga Martinová Poslední změna: 24.8. 2021 07:08