PR a média

Do NTK i za hudebním archivem Supraphonu!

Praha 8. říjen 2018_ Národní technická knihovna (NTK) vyjednala pro své registrované zákazníky exkluzivní přístup ke zvukovému digitálnímu archivu vydavatelství Supraphon. Mohou si tak přímo poslechnout nahrávky například Voskovce a Wericha či divadla Semafor, populárních tuzemských zpěváků a zpěvaček nebo záznamy vystoupení plejády českých interpretů vážné hudby ze současnosti i minulosti.

Celá zpráva v pdf

NTK slaví deváté narozeniny a zve veřejnost na bezplatné exkurze

Praha 7. září 2018_ Národní technická knihovna (NTK) již devět let slouží studentům, akademickým pracovníkům a dalším zájemcům o technické informace. Architektonicky oceňovaná budova ze skla a betonu stojící uprostřed Kampusu Dejvice byla slavnostně otevřena 9. září 2009. Největší a nejstarší technická knihovna v České republice také v letošním roce slaví 300 let od založení svého knihovního fondu. V rámci oslav obou významných výročí nabízí NTK mimořádné exkurze pro veřejnost.

Celá zpráva v pdf

NTK razantně obměnila počítačové vybavení a přešla na Linux

Praha 31. července 2018_ Na 150 nových počítačích ve veřejné části Národní technické knihovny (NTK) běží otevřený operační systém Linux. NTK tak dále úspěšně rozšiřuje využívání open source ve svých informačních systémech, v čemž patří na špičku mezi veřejnými institucemi v ČR. Nové počítačové vybavení je nyní k dispozici registrovaným zákazníkům ve 3. až 6. patře budovy knihovny.

Celá zpráva v pdf

 
 
 
Editor: David Shakhar Poslední změna: 8.10. 2018 13:10