PR a média

NTK a CESNET stvrdily dlouholetou spolupráci podpisem memoranda

Praha 19. května 2022V úterý 17. května bylo v Národní technické knihovně (NTK) slavnostně podepsáno memorandum, které prohloubí dlouholetou spolupráci mezi Národní technickou knihovnou a sdružením CESNET. Ústředními tématy memoranda jsou především otázky šíře spolupráce, personálních kapacit, sdílení know-how a spolupráce na výzkumných a vzdělávacích projektech či aktivitách.

Celá zpráva v pdf

Českou republiku bude na světovém finále soutěže pro mladé vědce zastupovat Michaela Vojníková s řešením problému regenerace nervových vláken

Praha 20. září 2021V prostorách Galerie Národní technické knihovny (NTK) v Kampusu Dejvice se v úterý 14. září 2021 uskutečnilo celostátní finále již šestého ročníku mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic 2021 pořádané ve spolupráci NTK, Německé akademické výměnné služby (DAAD) a Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze. Vítězkou soutěže určené mladým vědcům a inovátorům se stala studentka CEITECu Vysokého učení technického v Brně (VUT) Michaela Vojníková se svou prezentací Jak zbořit zdi regenerace nervových vláken.

Celá zpráva v pdf

Mezinárodní soutěž pro mladé vědce a inovátory - Falling Walls Lab Czech Republic 2021 se vrací zpět do Prahy

Praha 31. května 2021Do Prahy se dne 14. září 2021 opět vrací mezinárodní soutěž pro mladé vědce a inovátory - Falling Walls Lab Czech Republic, jež podporuje inovativní přístupy ve vědě i v podni-kání. Smyslem tohoto jedinečného projektu, jehož hlavními organizátory jsou Národní technická knihovna, Německá akademická výměnná služba (DAAD) a Velvyslanectví Spol-kové republiky Německo, je navazovat kontakty mezi mladými vědci a profesionály z růz-ných vědeckých oblastí.

Celá zpráva v pdf

918 knih, nekonečně úsměvů

Praha 18. února 2021V rámci prvního ročníku spontánní dobročinné akce Národní technické knihovny (NTK) „Darujme knihu potřebným“, uspořádané ve spolupráci s ÚMČ Praha 6, se podařilo za jeden jediný týden v době od 8. do 15. 2. vybrat nádherných a úctyhodných 918 knih. Událost se konala u příležitosti Mezinárodního dne darování knih a sebrané tituly udělaly radost v domovech seniorů Prahy 6 a pražských dětských domovech.

Celá zpráva v pdf

Jedinečná 3D virtuální výstava vás vtáhne on-line do zlatého věku české architektury 60. a 70. let

Praha 26. ledna 2021Horský hotel a televizní vysílač na Ještědu, Labská bouda, karlovarský hotel Thermal, obchodní dům Kotva, nádražní budova Ostrava-Vítkovice a další - Národní technická knihovna (NTK) vás zve prostřednictvím webových stránek na 3D prohlídku výstavy To nejlepší z české architektury 60. a 70. let. Výstava vznikla jako společný projekt Galerie NTK a Národního památkového ústavu (NPÚ), který se výstavě věnoval v rámci dlouholetého projektu zaměřeného na hodnoty moderní architektury 60. a 70. let 20. století jako součást národní a kulturní identity České republiky.

Celá zpráva v pdf

NTK podporuje studenty a vyučující i v době uzavření budovy

Praha 30. prosince 2020Před začátkem zkouškového období zimního semestru bývá v Národní technické knihovně (NTK) denně až 3 tisíce studentů. Kvůli krizovým opatřením proti šíření koronaviru tomu tak v letošním akademickém roce bohužel nemůže být. Aby studenti a vyučující nepřišli o přístup k publikacím a konzultačním službám důležitým pro jejich studium a pedagogickou činnost, NTK opět zprovoznila samoobslužný výdej knih a rozšířila poskytování konzultačních služeb online. Více informací o službách poskytovaných v době uzavření knihovny naleznete zde.

Celá zpráva v pdf

Představitelé NTK a Sekyra Group a.s. se dohodli na opravě fasády, začít se má v prosinci

Praha 1. listopadu 2019Po vleklých potížích, které v lednu 2019 vyústily v žalobu na generálního dodavatele, se představitelé Národní technické knihovny a společnosti Sekyra Group a.s., respektive Metrostav a.s., dohodli na opravě vadné vnější fasády.

Celá zpráva v pdf

NTK se dohodla se společností Sekyra Group a.s. na opravě skleněné fasády

Praha 25. dubna 2019_ Sekyra Group, a.s. a Národní technická knihovna (NTK) dospěly ke shodě názoru na způsob úpravy zavěšení 4 500 skleněných tvárnic, tvořících vnější plášť jedné z nejcitovanějších moderních staveb v Praze postavené před 10 lety. Zavěšení všech tvarovek bude upraveno tak, že zajistí zvýšenou trvanlivost a bezpečnost, plně v souladu se současnými stavebními a bezpečnostními předpisy.

Celá zpráva v pdf

NTK podala žalobu na společnost Sekyra Group a.s.

Praha 15. ledna 2019_ Po dvou letech neúspěšného vyjednávání s generálním dodavatelem stavby o odstranění závady nezbyla NTK s ohledem na běh zákonných lhůt jiná možnost, než na generálního dodavatele stavby podat žalobu.

Celá zpráva v pdf 

 
Editor: Poslední změna: 19.5. 2022 10:05