Konference o šedé literatuře a repozitářích

10. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích se bude konat ve čtvrtek 19. října 2017 v Ballingově sále Národní technické knihovny.

Letos je na programu osm českých příspěvků a dva zahraniční. Bude představen nový repozitář Univerzity Karlovy a nová směrnice ohledně formátů pro odevzdávání VŠKP (rovněž na UK) nebo šedá literatura z oblasti umění. Další přednášející se budou věnovat výzkumným datům, jejich ukládání, zpřístupňování a propojování s dokumenty. Nebudou chybět příspěvky kolegů právníků, letos vycházející zejména z novely autorského zákona. Během konference bude zajištěno simultánní tlumočení z češtiny do angličtiny a naopak. Rovněž bude zajištěno občerstvení.

Konference je určena knihovníkům, správcům digitálních sbírek, IT pracovníkům, vedoucím pracovníkům, studentům, autorům vědeckých dokumentů i odborné veřejnosti.

Více informací o konferenci, včetně podrobného programu, najdete na webu konference.

Účastnický poplatek je 300 Kč, bude se vybírat na konferenci u registrace v hotovosti.

 
 

Workshop Výzkumná data a dizertace

Letošní konferenci bude předcházet workshop s názvem Výzkumná data a dizertace. Lektorem bude pan Joachim Schöpfel z Univerzity v Lille ve Francii. Workshop se bude konat ve středu 18. října od 13.00 do 17.00, jazykem workshopu bude angličtina, tlumočení nebude zajištěno. Účast na workshopu je zdarma, počet účastníků bude omezen.

Workshop bude zaměřen na výzkumná data spojená s odevzdávanými dizertacemi, jejich správu, ochranu a zpřístupňování. Rovněž bude probrána otázka přístupu akademické knihovny k této tématice a budou představeny zkušenosti s managementem výzkumných dat z prostředí Univerzity v Lille.

Akce je primárně určena pracovníkům akademických knihoven, ale bude přínosem pro každého, kdo pracuje s výzkumnými daty nebo musí řešit management výzkumných dat.

Více informací o workshopu.

 
 
 
 

Datum a místo konání

10. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích

čtvrtek 19. října 2017, Ballingův sál

 

Workshop Výzkumná data a dizertace

středa 18. října 2017, 13.00 - 17.00, počítačová studovna PC 03 (4. NP)

Kontakt

Hana Vyčítalová
 hana.vycitalova@techlib.cz
232 002 537

Důležité odkazy

Editor: Hana Vyčítalová Poslední změna: 16.10. 2017 09:10