Konference o šedé literatuře a repozitářích

11. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích se konal ve středu 24. října 2018 v Ballingově sále v Národní technické knihovně.

Účastníci vyslechli pět příspěvků ze zahraničí a šest příspěvků z České republiky. Účast na konferenci byla opravdu mezinárodní, konferenci navštívili přednášející a hosté z Francie, Belgie, Nizozemska, Rakouska, Itálie a Alžírska. Přednášky byly zaměřené na provoz digitálních repozitářů, vývoj šedé literatury a její budoucnost, digitální data, autorské právo a další.

Konference je určena knihovníkům, správcům digitálních sbírek, IT pracovníkům, vedoucím pracovníkům, studentům, autorům vědeckých dokumentů i odborné veřejnosti.

Více informací o konferenci a všechny konferenční materiály najdete na webu konference.

Další ročník konference proběhne 17. října 2019.

 

Workshop Data Papers: The Why and How

Ke Konferenci o šedé literatuře a repozitářích (24. října) byl opět připojen workshop s názvem Data Papers: The Why and How s lektory Dominicem Faracem z mezinárodní organizace pro šedou literaturu GreyNet a Joachimem Schöpfelem z Univerzity v Lille ve Francii. Workshop proběhl v úterý 23. října 2018.

Workshop byl zaměřen na management výzkumných dat a data papers jakožto pomůcku pro evidenci, šíření a znovuvyužívání digitálních dat z oblasti vědy a výzkumu. Pojem „data papers“ propojuje oblast šedé literatury a digitálních výzkumných dat. Data papers mají za úkol popsat a usnadnit vyhledávání datasetů zveřejněných online. Společnost GreyNet vedla projekt, který měl za úkol vytvořit standardizovanou šablonu coby formulář pro popis dat a ověřit využitelnost vytváření „data papers“.

Více informací o workshopu.

 
 
 

Datum a místo konání

11. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích

středa 24. října 2018, Ballingův sál

 

Workshop Data Papers: The Why and How

úterý 23. října 2017, 13.00 - 17.00, počítačová studovna PC 03 (4. NP)

Kontakt

Hana Vyčítalová
 hana.vycitalova@techlib.cz
232 002 537

Důležité odkazy

Editor: Hana Vyčítalová Poslední změna: 21.11. 2018 11:11