Konference o šedé literatuře a repozitářích

11. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích se bude konat ve středu 24. října 2018 v Ballingově sále v Národní technické knihovně.

Letos konference skutečně dostojí svému zaměření mezinárodní akce. Program se bude skládat z pěti příspěvků ze zahraničí a z šesti příspěvků z České republiky. Se svými příspěvky nás navštíví kolegové z Francie, Belgie, Nizozemska, Rakouska a Alžíru. Hlavní náplní přednášek bude provoz digitálních repozitářů, vývoj šedé literatury a její budoucnost, digitální data, autorské právo atp. Během konference bude zajištěno simultánní tlumočení z češtiny do angličtiny a naopak. Rovněž bude zajištěno občerstvení.

Konference je určena knihovníkům, správcům digitálních sbírek, IT pracovníkům, vedoucím pracovníkům, studentům, autorům vědeckých dokumentů i odborné veřejnosti.

Více informací o konferenci, včetně podrobného programu, najdete na webu konference.

Účastnický poplatek je 300 Kč, bude se vybírat na konferenci u registrace v hotovosti. Nutná je také registrace pomocí online formuláře níže. Registrace bude otevřena do 21. října. Po vyplnění a odeslání požadovaných údajů přijde každému účastníkovi potvrzovací email.

 

Přihlásit se na konferenci

 

Workshop Data Papers: The Why and How

Letošní Konferenci o šedé literatuře a repozitářích (24. října) bude opět předcházet workshop s názvem Data Papers: The Why and How. Lektory budou pan Dominic Farace z mezinárodní organizace pro šedou literaturu GreyNet a pan Joachim Schöpfel z Univerzity v Lille ve Francii. Workshop se bude konat v úterý 23. října od 13.00 do 17.00, jazykem workshopu bude angličtina, tlumočení nebude zajištěno. Účast na workshopu je zdarma, počet účastníků bude omezen.

Pojem „data papers“ propojuje oblast šedé literatury a digitálních výzkumných dat. Data papers mají za úkol popsat a usnadnit vyhledávání datasetů zveřejněných online. Společnost GreyNet vedla projekt, který měl za úkol vytvořit standardizovanou šablonu coby formulář pro popis dat a ověřit využitelnost vytváření „data papers“. Workshop tedy bude zaměřen na management výzkumných dat a data papers jakožto pomůcku pro evidenci, šíření a znovuvyužívání digitálních dat z oblasti vědy a výzkumu.

Více informací o workshopu.

 

Přihlásit se na workshop

 
 
 

Datum a místo konání

11. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích

středa 24. října 2018, Ballingův sál

Přihlásit se na konferenci

 

Workshop Data Papers: The Why and How

úterý 23. října 2017, 13.00 - 17.00, počítačová studovna PC 03 (4. NP)

Přihlásit se na workshop

Kontakt

Hana Vyčítalová
 hana.vycitalova@techlib.cz
232 002 537

Důležité odkazy

Editor: Hana Vyčítalová Poslední změna: 4.6. 2018 12:06