Nástroje pro vědu a výzkum

Národní technická knihovna, kromě odborných publikací a tematických informačních zdrojů, nabízí a poskytuje služby pro podporu akademické a vědecké činnosti, včetně specifických nástrojů.

Další kategorie připravujeme...

Zdroje dle oborů a specialisté

Pro lepší orientaci v dané problematice jsme pro vás připravili Zdroje dle oborů, které obsahují přehled tematických publikací dostupných v knihovně a odkazy na relevantní zdroje na internetu.

Neváhejte a obraťte se na nás s vaší otázkou na jakékoli téma.

Průvodci publikováním a výzkumem

Průvodci publikováním a výzkumem (uvedení níže) poskytují základní informace o výzkumu, psaní odborných prací a publikačním procesu a navíc zahrnují přehled zdrojů a návodů týkajících se patentů, technických norem, nástrojů pro organizaci citací a prevence plagiátorství. Poskytují základní rady a typy na další zdroje, které vám pomohou uspět při publikování a dalších odborných činnostech. Jejich cílem je předat základní informace studentům a výzkumníkům, kteří začínají se studiem a kariérou v akademickém prostředí. Na průvodcích stále pracujeme, a proto uvítáme jakékoliv návrhy na zlepšení.

Bibliometrie a Scientometrie

Pro hodnocení výsledků české i zahraniční vědy se můžete obrátit na našeho specialistu na scientometrii, pro jednotlivé vědecké obory či odborné konzultace prosím kontaktujte naše specialisty.

 

Editor: Pavla Minaříková Poslední změna: 16.8. 2017 19:08