Naši specialisté

Náš tým zkušených a znalých informačních profesionálů je připraven vám pomoci při výzkumu, vzdělávání a jiných odborných aktivitách. Rádi vám poradíme, jak užívat a prohledávat klíčové databáze, efektivně užívat volně dostupné zdroje, či zůstat dobře informovaný ve vašem oboru. Také vám nabízíme možnost konzultací a zpracování rešerší. V našich řadách se nalézají i experti na ChemTK.

Photo: Věra Krásová Photo: Jiří Henzl Photo: Tereza Tůmová Photo: Alena Chodounská

Photo: Jan Červenka Photo: Jana Orlová Photo: Vojtěch Turek Photo: Stephanie Krueger

Photo: Petra Procházková Photo: Jakub Szarzec Photo: Carlos Melo Photo: Pavla Minaříková

Photo: Kyriaki Saiti Photo: Petr Nouza Photo: Olga Martinová Photo: Martin Stehlík

Photo: Filip Strych Photo: Pavlína Tvrdá

Zdroje dle oborů

Zde je možné dohledat nejvýznamnější knihy a časopisy v určitém oboru, odkazy na ně a případně jejich plný text. Vyhledáváme pro vás také zajímavé stránky z prostředí internetu, průvodce oborem, učební materiál a mnoho dalších. V případě zájmu se můžete přímo obrátit na oborového knihovníka (viz výše), který danou kategorii zastřešuje.

Průvodci publikováním a výzkumem

Průvodci publikováním a výzkumem poskytují základní informace o výzkumu, psaní odborných prací a publikačním procesu a navíc zahrnují přehled zdrojů a návodů týkajících se patentů, technických norem, nástrojů pro organizaci citací a prevence plagiátorství. Poskytují základní rady a typy na další zdroje, které vám pomohou uspět při publikování a dalších odborných činnostech. Jejich cílem je předat základní informace studentům a výzkumníkům, kteří začínají se studiem a kariérou v akademickém prostředí. Na průvodcích stále pracujeme, a proto uvítáme jakékoliv návrhy na zlepšení.


 

Motto:

Inspirovat a demystifikovat

Kontaktujte nás

 info@techlib.cz
 232 002 503
Přijďte osobně: PO–PÁ 8:00–20:00

Fotka: Naši specialisté: (stojí) Petr Nouza, Jan Červenka, Saša Skenderija, Petra Procházková, Alena Chodounská, Jiří Henzl, Stephanie Krueger, Věra Krásová, Tomáš Razím, Pavlína Tvrdá, (dřepí) Martin Stehlík, Jana Orlová, Vojtěch Turek, Olga Martinová

Rychlé odkazy

The Rethinking Resource Sharing Initiative Logo
Jsme STAR knihovnou!
Editor: Sasha Skenderija Poslední změna: 12.9. 2017 13:09